Przeczytaj na stronie lub pobierz i wydrukuj

 

Pobierz PDF Pielęgnacja Klasyczna

 

Pobierz PDF Pielęgnacja przy użyciu folii paro-przepuszczalnej

PRZED ZABIEGIEM:

  • dzień przed tatuażem wyśpij się
  • nie opalamy miejsca pod tatuaż , jeżeli skóra będzie nadmiernie opalona skutkuję to tym, że nie będziemy w stanie wykonać tatuażu, oraz utratą zadatku
  • weź ze sobą Coca colę/ inny słodki napój, i coś słodkiego np czekoladę
  • zjedz porządne śniadanie najlepiej z dużą zawartością węglowodanów
  • 3 dni przed sesją zrób delikatny peeling całego miejsca (może być peeling z fusów z kawy parzonej, albo kupić jakiś delikatny w kosmetycznym/aptece)
  • miejsce w którym będzie tatuaż obficie smaruj  balsamem nawilżającym co najmniej 3-5 dni przed sesją, a w dzień tatuażu nałóż dużą ilość balsamu na całe
    miejsce , zawiń się w folię spożywczą i tak przyjedź do studia
  • przynieś ze sobą dobry humor 🙂 nie ma się co stresować

 

PO ZABIEGU – czyli jak dbać o tatuaż:

W trosce o to by tatuaż dobrze się zagoił mamy dwa sposoby na jego higienę po zabiegową:

 

PIELĘGNACJA KLASYCZNA:

Produkty potrzebne Ci do pielęgnacji tatuażu:

– Krem Balm Tattoo, nie rekomendujemy innych kremów (musi to być nowy produkt, użyty tylko do tatuażu/tatuażach na jednej osobie). Do kupienia w studio bądź na stronie http://www.balmtattoo.pl

– folia spożywcza przeźroczysta. Posłuży nam jako opatrunek (folii używamy przez pierwsze 2-3 dni, oczywiście przy zmianach opatrunku nakładamy nową warstwę folii). Nie używamy opatrunków typu gaza czy bandaż.

– mydło nowe, najlepiej szare, w płynie (np. biały jeleń – do kupienia w aptekach lub większych sklepach/drogeriach). Do przemywania tatuażu można także używać płynu do higieny intymnej.

-papierowe ręczniki kuchenne (posłużą nam do osuszenia tatuażu przez pierwsze parę dni)

 

Czynności po wykonaniu tatuażu:

Po wykonaniu tatuażu zostanie nałożona folia spożywcza pełniąca rolę opatrunku.

– tatuaż w ciągu dnia należy przemywać co 4 godziny, oraz przed snem i zaraz po przebudzeniu.

– najpierw ściągamy opatrunek, delikatnie przemywamy mydłem a następnie delikatnie i dokładnie spłukujemy letnią wodą, po tej czynności bardzo delikatnie odsączamy resztę wody papierowym ręczniczkiem (nie przecierając, tylko delikatnie dociskając do tatuażu). Czekamy paręnaście minut żeby tatuaż delikatnie przeschnął, po czym smarujemy bardzo cieniutką warstwą kremu.

– jeżeli kładziemy się spać, bądź idziemy do pracy tatuaż zawijamy w folię. Jeżeli mamy możliwość by tatuaż był odkryty zostawiamy go tak, pilnując żeby cały czas był delikatnie posmarowany. Musimy kontrolować to by tatuaż nie był za długo pod folią, ponieważ może nam się odparzyć, oraz w drugą stronę żeby nam całkowicie nie wysechł – wtedy zrobią się strupki.

– po paru dniach (3-5) z tatuażu zaczynają nam schodzić delikatne elementy naskórka (często zabarwione pigmentem), nie przestraszcie się – to naturalna kolej rzeczy, jeden z etapów gojenia tatuażu. Całkowite zejście naskórka to z reguły 4-10 dni

– folię stosujemy tylko przez pierwsze 2-3 dni (w szczególności noce – podczas snu nie mamy całkowitej kontroli nad swoimi ruchami). Przez kolejne 7-10 dni tatuaż tylko przemywamy i kremujemy parę razy dziennie.

Po zabiegu nie można pić alkoholu przez okres 5 dni. Nie należy opalać tatuażu przez okres minimum miesiąc, a później używać filtrów do opalania, tzw. blokery – filtr 50+ (najlepiej w ogóle nie opalać ponieważ niszczy to tatuaż, a w efekcie wieloletniego opalania tatuaż może bardzo stracić na swej jakości). Nie należy korzystać z basenu czy chodzić na saunę również przez miesiąc od zabiegu. Wskazane jest także wstrzymanie się od sportu oraz siłowni do minimum dwa tygodnie po zabiegu.

 

PIELĘGNACJA PRZY UŻYCIU FOLII PARO-PRZEPUSZCZALNEJ (rekomendowana przez nas):

Folia paro-przepuszczalna to profesjonalny opatrunek, które daje nam bezpieczeństwo przy gojeniu oraz niesamowity komfort względem zwykłej folii. Opatrunek jest cienką folią samoprzylepną, która w krytycznych pierwszych dniach chroni tatuaż przed tarciem i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Pełniąc rolę „drugiej skóry”, tworzy przepuszczającą powietrze powłokę antybakteryjną, zapobiegającą zanieczyszczaniu rany. Wodoodporność i elastyczność zapewnia wygodę i komfort użytkowania.

 

Produkty potrzebne do pielęgnacji tatuażu:

– Profesjonalna folia paro-przepuszczalna (do kupienia tylko w studio).

– Krem Balm Tattoo , nie rekomendujemy innych kremów (musi to być nowy produkt, użyty tylko do tatuażu/ tatuażach na jednej osobie). Do kupienia w studio bądź na stronie http://www.balmtattoo.pl

– mydło nowe, najlepiej szare w płynie, typu – biały jeleń (do kupienia w aptekach). Do przemywania tatuażu można także używać płynu do higieny intymnej.

– papierowe ręczniki kuchenne (posłużą nam do osuszenia tatuażu przez pierwsze parę dni)

 

Czynności po wykonaniu tatuażu:

– pierwszy opatrunek z folii paro-przepuszczalnej jest założony po wykonaniu tatuażu w studio, może on pozostać na skórze do 24 godzin (wyjątkiem są bardzo duże tatuaże ,gdzie bardzo mocno wycieka osocze, wtedy opatrunek należy zmienić nieco szybciej)

–   po zdjęciu folii (instrukcja jak zdjąć folię jest niżej) delikatnie przemywamy tatuaż mydłem a następnie bardzo delikatnie i dokładnie spłukujemy letnią wodą , po czym bardzo delikatnie odsączamy papierowym ręczniczkiem (nie przecierając, tylko delikatnie dociskając do tatuażu). Czekamy paręnaście minut żeby tatuaż przeschnął, a  przed naklejeniem drugiego opatrunku należy zwrócić uwagę żeby powierzchnia w okół tatuażu była również umyta i wysuszona (w innym wypadku folia się nie naklei).

– folie należy naklejać na czysta suchą skórę/tatuaż, nie smarujemy tatuażu kremem jeżeli naklejamy folie, krem stosujemy dopiero po usunięciu drugiego opatrunku z folii.

– folię należy nakleić w neutralnej pozycji, partię jak kolano czy łokieć powinny być w połowie między zgięciem a wyprostowaniem.

– kawałki folii powinny zachodzić na siebie 2 cm, a poza tatuaż 3-4 cm. Zaokrąglenie rogów foli zapewni lepsze przyleganie do skóry.

–  następny opatrunek z folii jest do naklejenia w domu, może on pozostać na skórze do 48h, po jego ściągnięciu nie używamy już żadnych opatrunków.

–  po zdjęciu drugiego opatrunku przemywamy tatuaż mydłem, spłukujemy letnią wodą i odsączamy papierowym ręcznikiem oraz smarujemy cienką warstwą kremu (co 3-4 godziny w ciągu dnia), tę czynność powtarzamy przez kolejne przez kolejne 7-10 dni.

 

Instrukcja usuwania folii ze skóry:

– unieść róg folii i rozciągnij ją poziomo, równolegle do skóry w kierunku środka, aż cała folia oderwie się delikatnie od skóry

– w przypadku gdy folia jest oporna, należy wykonywać czynność pod strumieniem ciepłej wody, absolutnie nie powinno się zrywać jej na siłę, gdyż grozi to uszkodzeniem naskórka

Nie odpowiadamy za źle zagojone tatuaże. To bardzo ważna czynność i należy starannie dbać o tatuaż podczas procesu gojenia.
Jeżeli robisz duży tatuaż (lub nawet mały, ale w miejscu, które jest często narażone na czynniki zewnętrzne) lub masz pracę, której warunki nie będą służyły procesowi gojenia to zalecamy 5-7 dni urlopu/wolnego. Dobre wykonanie tatuażu to połowa sukcesu – druga połowa to jego dobre wygojenie dlatego bądźcie szczególnie ostrożni przez pierwsze dni po zabiegu i dbajcie o swój nowy nabytek 🙂